Конкурс продолжается!

Выставки.Музейные мероприятия

Дата: 22 августа 2017 в 08:59, Обновлено 4 декабря в 00:21

23.11.2018

Чым з’яўляецца для нашага народа хлеб? І які яго шлях да нашага стала? На гэтыя і іншыя пытанні адказвалі члены гуртка “Музеязнаўства” на мерапрыемстве “Шлях хлеба – ад зярнятка да караваю”. Мерапрыемства было праведзена ў межах інавацыйнага праекта, у якім удзельнічае школа. Музейныя экспанаты, прыказкі, загадкі пра хлеб, гістарычныя звесткі дапамаглі зрабіць яго цікавым і пазнавальным.

Біенале музеяў

Цікава і пазнавальна праходзяць у школе  біенале  музея і тыдзень гісторыі і геаграфіі. Мерапрыемствы супалі па часе і прысвечаны Году малой радзімы. У гэтыя дні школьны гісторыка-краязнаўчы музей наведалі 107 вучняў нашай і суседніх школ. Праведзеныя ў школьным музеі экскурсіі дазволілі больш даведацца пра гісторыю малой радзімы, навучыцца ёю ганарыцца.

Акрамя экскурсій, вучні 7-9 класаў прынялі ўдзел у квэст-гульні “Падарожжа па малой радзіме”, 6-7 класаў – у геаграфічным турніры, 9-10 класаў у інтэрактыўнай гульні з выкарыстаннем музейнай калекцыі грошай.

Наперадзе яшчэ конкурс эрудытаў па гісторыі Сярэдніх вякоў для шасцікласнікаў і краязнаўчыя чытанні, у якіх прыме ўдзел музейны актыў.

Актыўны ўдзел у арганізацыі ўсіх мерапрыемстваў прымаюць вучні 11 класа. Яны з’яўляюцца экскурсаводамі ў школьным музеі, і іх апошнія дні ў школе прасякнуты любоўю да роднага краю, імкненнем падзяліцца сваімі пачуццямі з малодшымі вучнямі.

Поклонимся великим тем годам

Як жылі нашы продкі

Музейное мероприятие посвящённое узникам концлагерей

Да юбілея школы