Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Домашнее задание на контроле!

Выставки.Музейные мероприятия

Дата: 22 августа 2017 в 08:59, Обновлено 16 октября в 16:43

Біенале музеяў

Цікава і пазнавальна праходзяць у школе  біенале  музея і тыдзень гісторыі і геаграфіі. Мерапрыемствы супалі па часе і прысвечаны Году малой радзімы. У гэтыя дні школьны гісторыка-краязнаўчы музей наведалі 107 вучняў нашай і суседніх школ. Праведзеныя ў школьным музеі экскурсіі дазволілі больш даведацца пра гісторыю малой радзімы, навучыцца ёю ганарыцца.

Акрамя экскурсій, вучні 7-9 класаў прынялі ўдзел у квэст-гульні “Падарожжа па малой радзіме”, 6-7 класаў – у геаграфічным турніры, 9-10 класаў у інтэрактыўнай гульні з выкарыстаннем музейнай калекцыі грошай.

Наперадзе яшчэ конкурс эрудытаў па гісторыі Сярэдніх вякоў для шасцікласнікаў і краязнаўчыя чытанні, у якіх прыме ўдзел музейны актыў.

Актыўны ўдзел у арганізацыі ўсіх мерапрыемстваў прымаюць вучні 11 класа. Яны з’яўляюцца экскурсаводамі ў школьным музеі, і іх апошнія дні ў школе прасякнуты любоўю да роднага краю, імкненнем падзяліцца сваімі пачуццямі з малодшымі вучнямі.

Поклонимся великим тем годам

Як жылі нашы продкі

Музейное мероприятие посвящённое узникам концлагерей

Да юбілея школы